Hakkında bilmeniz gereken Omega-3 yağ asitleri

Yağ asitleri gıdalarda tüketmek yağ, bozunma ürünleri yağ. İki büyük grup, doymuş ve doymamış yağ asitleri sınıf. Doymamış yağ asitleri, bazı istisnalar dışında, bir organizasyon üretmek için başarısız (esansiyel yağ asitleri), bu nedenle günlük ihtiyacını sağlamak için uygun bir gıda olarak kabul.

 

Rolü omega-3

Omega-3 yağ asitleri, çoklu doymamış yağ asitleri grubu, biri linolenik asit, eikosapentaenoik asit ve dokosaheksaenoik asit.
Hakkında bilmeniz gereken Omega-3 yağ asitleri? Yazar: doktor – gıdalarda tüketmek yağ, bozunma ürünleri yağ. İki büyük grup, doymuş ve doymamış yağ asitleri sınıf. Doymamış yağ asitleri, bazı istisnalar dışında, bir organizasyon üretmek için başarısız (esansiyel yağ asitleri), bu nedenle günlük ihtiyacını sağlamak için uygun bir gıda olarak kabul.

Omega-3 yağ asitleri, çoklu doymamış yağ asitleri grubu, biri linolenik asit, eikosapentaenoik asit ve dokosaheksaenoik asit. Reklamlar zeytinyağı – ne bilmeniz gereken bu konuda? Ne demek “extra virgin” ile ilgilidir? Neden yüksek sıcaklık fırınlar? O gerçekten kolesterolü düşürür? Kısa bir dizi, zeytinyağı. Hakkında daha fazla bilgi için zeytin yağı>> bu yağ asitleri, diyet, insanlığın her zaman mevcuttu, ama organizasyon biyolojik süreçleri yüklenen değer, onların rolü, sadece son birkaç on yıl içinde.

Büyük miktarlarda, deniz balıkları, tatlı su balıkları bulamadık. Ülkemizde буса yağ, bazı bitkisel yağlar ve tohumlar ve soya fasulyesi de yağ asitleri içerir. Haftalık önerilen miktarda tüketimi 200-300 gr Ancak, Macaristan Önerilen miktar ise sadece sekizde bir aralık. Nasıl daha fazla Omega-3 yağ asitleri? Biraz bakım maliyetini artırabilir organizasyon Omega-3 yağ asitleri, ve biz yaşamaya yağ asitleri, Omega-3, sağlık için olumlu bir etkisi var. Haftada en az üç kez aralık deniz balık veya busát yapılmış gıdalar.

Pişirme için, pişirme ayçiçek yağı, neredeyse üçte ikisi, soya yağı, kanola yağı yerine, linolenik asit, zengin yağlar. Hangi olumlu nitelikleri olduğunu biliyoruz Omega-3 yağ asitleri? Omega-3 yağ asitleri birçok yararlı özelliklere sahiptir, yardımcı olacak bizim sağlık ve davranış. Annenin amacı, fetal gelişim, sıklığını azaltarak erken doğum. Çocuklar için bir rol var, uygun görme ve zihinsel gelişim, gelişme. Kan kolesterol düşürücü, damar sertliği riskini azaltır ve miyokard infarktüsü gelişmekte olan ülkelerde. Rolü yağ taşıma, anti-inflamatuar prostaglandin bilim ve bağışıklık sistemi üzerinde olumlu etkileri de bilinmektedir.

 

Omega-3 kolesterolü düşürür

Ayrıca katılan çalışma, sinir sistemi ve yapısı, hücre zarlarında. Üzerinde olumlu bir etkisi araştırma sonuçları ortaya çıkmaktadır en önemli testler olan Omega-3 yağ asitleri, sağlık için bir rol yönetmen, eskimolar, Grönland arasında neredeyse 20 yıllık bir süre.

Bu makale de size ilgi olabilir rağmen, vücut ve yağ – 7 things bilmeniz gerekir yanılgıları hakkında sağlıklı beslenme, yağlar, kızarmış gıdalar kanseri gelişimi riskini artırdığı zeytin yağı: orta dozlarda daha altı yaşlılar beslenme hamile kadınlar gıda zeytin yağı ve sebze karşı diyabet, zeytin yağı, ekmek, özellikle sağlıklı akdeniz diyeti neden faydalı akdeniz diyeti? Fark ettim, ne zaman uygar dünya büyüdükçe daha büyük oranlarda, miyokard infarktüsü ve vasküler hastalık ve ölüm oranı, neredeyse sadece deniz hayvanları tüketici eskimolar bu hastalık hemen hemen oluşmaz.

Altmışlı ve yetmişli yıllarda, tanıma desteklenmiş olduğu bölgelerde yüksek kalp ve damar hastalıkları oluyor, orada daha fazla depresyon mücadele. Ancak, burada balık tüketimi, daha popüler var ve morbidite önemli ölçüde daha az. Depresyon olumlu bir etkisi, bilim adamları açıklanabilir Omega-3 eksikliği, beyin aktivitesi, bu nedenle, ihlal, azaltır stresli bir durum için yönetim yetenekleri olduğunu бесправное devlet, gelişmeye depresyon. Son araştırma sonuçları, çocukların, vücut, düzenli olsun Omega-3 yağ asitleri gidermek için görev ve becerileri

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *